بذر درخت حنا
بسته 10 عددی
Henna Tree Seeds
Lawsonia inermis Seeds

تومان۸,۰۰۰

18 در انبار

General Informations

Lawsonia inermis, also known as hina, the henna tree, the mignonette tree, and the Egyptian privet, is a flowering plant and the sole species of the genus Lawsonia. It is the source of the dye henna used to dye skin, hair and fingernails, as well as fabrics including silk, wool and leather.

Additional Informations

Kingdom: Plantae
Clade: Angiosperms
Clade: Eudicots
Clade: Rosids
Order: Myrtales
Family: Lythraceae
Subfamily: Lythroideae
Genus: Lawsonia
Species: Lawsonia inermis

Binomial name:
Lawsonia inermis

Synonyms:
Alcanna spinosa (L.) Gaertn.
Casearia multiflora Spreng.
Lawsonia alba Lam. nom. illeg.
Lawsonia speciosa L.
Lawsonia spinosa L.
Rotantha combretoides Baker

توضیحات فارسی

حَنا گیاهی است از رده دولپه‌ای‌ها که خود سرده مشخصی را به نام حنا دارد. این گیاه به صورت درختچه‌ای است که بومی آفریقای شمالی، آسیای جنوبی و غربی، و شمال استرالیا است.

نام حنا همچنین برای رزانه تهیه شده از گیاه به کار می‌رود که برای حنا گذاشتن، نقش انداختن بر بدن و خالکوبی موقت، و مراسم حنابندان استفاده می‌شود.

حنا به عنوان ماده‌ای آرایشی در مصر باستان، بخش‌هایی از آفریقای شمالی، آفریقای غربی، شاخ آفریقا، شبه جزیره عربستان، خاور نزدیک، شبه‌قاره هند و آسیای جنوبی استفاده می‌شده است. همچنین بین زنان شبه‌جزیره ایبری و اروپا  رایج بود.