قلمه ارکیده وانیل
یک عدد قلمه
Flat Leaved Vanilla
Vanilla planifolia Cutting

تومان۳۰۰,۰۰۰

1 in stock

General Informations

Vanilla planifolia is a species of vanilla orchid. It is native to Mexico and Central America, and is one of the primary sources for vanilla flavouring, due to its high vanillin content. Common names are flat-leaved vanilla, Tahitian vanilla, and West Indian vanilla (also used for the Pompona vanilla, V. pompona). Often, it is simply referred to as “the vanilla”. It was first scientifically named in 1808.

Additional Informations

Kingdom: Plantae
Clade: Angiosperms
Clade: Monocots
Order: Asparagales
Family: Orchidaceae
Subfamily: Vanilloideae
Genus: Vanilla
Species: Vanilla planifolia

Binomial name:
Vanilla planifolia

Synonyms:
Epidendrum rubrum Lam.
Myrobroma fragrans Salisb. nom. illeg.
Notylia planifolia (Jacks. ex Andrews) Conz.
Notylia sativa (Schiede) Conz.
Notylia sylvestris (Schiede) Conz. nom. illeg.
Vanilla aromatica Willd. nom. illeg.
Vanilla bampsiana Geerinck
Vanilla duckei Huber
Vanilla fragrans Ames nom. illeg.
Vanilla rubra (Lam.) Urb.
Vanilla sativa Schiede
Vanilla sylvestris Schiede
Vanilla viridiflora Blume

توضیحات فارسی

ارکیده وانیل گونه ای از ارکیده های است که ادویه وانیل از آن گرفته میشود
گیاهی بالا رونده است با گلهای زرد رنگ که از میوه های آن (غلاف بذرها) وانیل تهیه میشود
وانیل طبیعی که از این گیاه استخراج میشود بسیار گران قیمت است و هر کیلو گرم وانیل طبیعی 500 دلار قیمت دارد
این درحالی است که وانیل مصنوعی ساخته شده در کارخانه با مواد شیمیایی خیلی ارزان قیمت است و کیلویی 20 دلار قیمت دارد
پس بسیار واضح است که تمام کیک ها و بستنی های وانیلی موجود در ایران با وانیل مصنوعی شیمیایی ساخته میشود و وانیلی که در ایران  موجود است همه  شیمیایی و مصنوعی هست چون مشتری حاضر نیست کیک و بستنی مصرف روزانه اش را به بیست و پنج برابر قیمت موجود الان خرید کند
بهر حال ارکیده وانیل که از آن وانیل طبیعی و بی ضرر گرفته میشود و گلهایی بسیار زیبا دارد هم اکنون در دسترس برای خرید آماده است